izmir escort

Belenco Tezgah

Belenco Dünya standartlarında, üstün nitelikli, en moda, en şık kuvars yüzeylere hayat verir.

Belenco kuvars yüzeyler %93’ü kuvars olmak üzere üstün nitelikli polimerlerden (bağlayıcılardan) imal edilmiş yüksek çizilme ve aşınma dayanımına sahip, kimyasallara dayanıklı, gözeneksiz yapısı ile hijyenik ve lekelenmeye dirençli, en son teknoloji ürünü çok dayanıklı yüzeylerdir. Mutfak ve Banyo tezgahlarında, zeminlerde, duvar ve cephe kaplamalarında, banko ve çeşitli özel uygulama alanlarında kullanılabilen minumum bakım gerektiren, teknik ve fiziksel özellikleri sayesinde olağanüstü performansa sahip bir yapı malzemesidir. Belenco Türkiye’nin zengin ve nitelikli kuvars mineralini tasarım, sanat ve mühendislikle yorumlayarak katma değeri yüksek , çağdaş tasarımlarla uyumlu estetik ve işlevsel yüzeyler üretir. Su emmeme özelliği, gözeneksiz bir yüzeye sahip olması ve kimyasallara dayanımı sayesinde kirlenmeye karşı dirençli bir yüzeydir. Şarap, hardal, sirke, limon gibi diğer tezgah malzemelerinin kalıcı olarak lekelenmesine ya da yüzeylerinde aşınmaya sebep olabilecek maddeler etki etmez. Bu üstünlüğü sayesinde yüzey koruyucu uygulamasına ihtiyaç duymaz.

İçerdiği kuvarsın üstünlüklerini bünyesinde barındırır. Doğadaki en sert minerallerden biri olan kuvarsın verdiği en önemli özellik yüksek yüzey direncidir. En yüksek çizilme dayanımına sahip banko malzemesidir. Ancak yine de sivri ve kesici aletleri doğrudan Üzerinde kullanmak doğru değildir. Parlaklığını içerdiği kuvarsın mekanik olarak aşındırılması ile kazanmıştır. Yüzeyinde parlaklık sağlayıcı hiçbir kimyasal kullanılmamıştır. Parlaklığını içerdiği kuvarsın doğal parlaklığından aldığından, yüzeyine cila ya da yeniden parlatma yapılmasına gerek yoktur. Mutfak Tezgahı basit bir günlük temizlik ile uzun yıllar ilk günkü parlaklığını ve doğal canlılığını korur.

Belenco Nedir? Avantajları Nelerdir?

Belenco Avantajları

Belenco Kuvars Yüzeyler bileşiminin %93’ünü oluşturan kuvarsın tüm karakteristik üstünlüklerini yapısında taşır. Sertlik skalası 7 Mohs olan doğadaki en sert yarı değerli mineral taşlardan kuvars, Belenco Kuvars Yüzeyler’i yüksek çizilme ve aşınma dayanımı ile taçlandırır. Belenco Kuvars Yüzeyler bu özelliği sayesinde mutfaklarda yoğun doğrama ve kesme işlemlerinin yapıldığı tezgahlarda bile uzun yıllar yıpranmadan ilk günkü güzelliğini korur.

Kimyasallara dayanımı sayesinde Belenco lekelenmeye karşı dirençli bir yüzeydir. Kahve, çay, şarap, hardal, sirke, limon gibi diğer tezgah malzemelerinin kalıcı olarak lekelenmesine sebep olabilecek maddeler Belenco yüzeylerine etki etmez.

Kolay temizlenir, hayata konfor katar...

Olağanüstü derecede sağlam ve dayanıklı doğal kuvars mineralini sanat ve mühendislikle yorumlayarak ileri teknoloji ve büyüleyici tasarımlarla üretim yapan Belenco, sahip olduğu aşınma, çizilme ve kimyasal dayanımıyla sağlam ve estetik bir yüzeydir. Kolay temizlenir, kullanım rahatlığı ile hayata konfor katar.

Her zaman hijyeniktir.

Sıvı emmeyen, gözeneksiz, kompakt yapısıyla leke tutmayan, bünyesinde mikroorganizmaların üremesine izin vermeyen Belenco, hijyenik bir yüzeydir. Belenco’nun hijyenik yapısı NSF tarafından onaylanarak, üzerinde yiyeceklerin güvenle hazırlanabileceği, NSF51 sertifikasıyla belgelenmiştir. Hijyen sağlamak için özel kimyasallar uygulamanıza gerek yoktur.

Kalıcı leke tutmaz.

%93 doğal kuvars, %7 bağlayıcı ve inorganik pigment formülü ile dünyadaki en ileri teknoloji kullanılarak üretilen Belenco, sıvı emmeyen gözeneksiz yapısı ile kirlenmeye karşı dirençli bir yüzeydir. %93’ünü oluşturan kuvars, kimyasalların yıpratıcı etkilerini sorun olmaktan çıkarır. Çay, kahve, şarap, sirke, limon, renkli baharatlar gibi diğer tezgah malzemelerinin kalıcı olarak lekelenmesine ya da yüzeylerinde aşınmaya sebep olabilecek maddeler, Belenco’ya etki etmez. Bu üstünlüğü sayesinde Belenco, yüzey koruyucu uygulamasına ihtiyaç duymaz.

Doğal parlaklığını korur.

Parlaklığını içerdiği kuvarsın doğal ışıltısından alan Belenco’nun üzerine koruyucu sürmenize, cila ya da yeniden parlatma yapmanıza gerek yoktur. Belenco basit bir günlük temizlikle uzun yıllar ilk günkü parlaklığını ve doğal canlılığını korur.

Basit bir günlük temizlikle ilk günkü gibi ışıldar.

Nemli, pamuklu bir bez ve yumuşak nötr bir sıvı deterjan (cam yüzey temizleyicisi veya bulaşık deterjanı) günlük temizlik için yeterlidir. Yüzeye damlayan veya bulaşan artıkları kuruyup kalıcı kire dönüşmeden silerseniz, basit bir temizlikle yüzeyinizin ilk günkü pırıl pırıl görüntüsünü uzun yıllar koruyabilirsiniz. Deterjanla yapacağınız temizlikten sonra yüzeyi yeterli miktarda suyla durulamanız, gerek sağlığınız, gerekse yüzeyin doğal görünümünün zamanla zarar görmemesi için önemlidir.

Zor lekeler

Kurumuş lekeleri çıkarmak güçtür ve daha fazla çaba harcamanızı gerektirir. Bu nedenle tezgahınızda meydana gelen kir ve lekeleri kurumadan temizleyin. Kurumuş yiyecek ve içecek artıkları, saç boyası, oje, yapıştırıcı, boya kalıntıları gibi zor kirlerin çıkarılmasında plastik bir spatula kullanın. Plastik spatulayla önce lekeyi nazikçe kazıyın ve ardından yumuşak bir bez ve sıvı deterjan ile yüzeyi temizleyin. Aşındırıcı toz içeren temizleyiciler kullanmamaya özen gösterin. Çok zorlu lekelerde deterjanı doğrudan sadece lekenin üzerine uygulayın ve temizlik süngerinin sert yüzeyi ile dairesel hareketlerle nazikçe ovalayın. Temizlik sonrası yüzeyi yeterli miktarda suyla durulayın.

Pas ve yağ lekeleri

Pas lekeleri ve ağır yağ lekeleri gibi çıkarılması güç lekelerin oluşmamasına özen gösterin. Bu tip lekelerle karşılaşıldığı durumlarda yağ ve pas sökücü ürünlerin kullanılması gerekir ki bu tür güçlü kimyasallar, yüzeylere zarar veren maddelerdir. Dolayısıyla kullanımlarında çok dikkatli olun. Yüksek pH seviyesine sahip bu ürünler sadece lekenin üzerine uygulanmalı ve en kısa sürede yeterli miktarda suyla durulanmalıdır. Yüzeyde uzun süre kalması durumunda veya yeterince iyi durulanmadığı takdirde bu temizlik maddeleri Belenco renklerinde solmaya veya yüzeyde bozulmaya neden olabilir.

Aklınızda Olsun!

Belenco tezgahınızı uzun yıllar ilk günkü parlaklığı ve güzelliğiyle kullanabilmek için lütfen aşağıdaki noktalara dikkat edin:

Tezgahınızın üzerinde inatçı kirlerin kurumasına izin vermeyin. Bu tip zor lekeleri bir an önce temizlemek, daha az kimyasal madde kullanmanızı sağlayacak, temizlik sürelerini azaltacaktır. Yüksek pH değerine sahip temizlik maddelerinin kullanımından mümkün olduğunca kaçının. Kullanmak zorunda olduğunuzda sadece doğrudan lekenin üzerine uygulayın ve en kısa sürede bol suyla durulayın. İçerisinde aşındırıcı tanecikler bulunan toz ve krem deterjanları kesinlikle kullanmayın. Jel ürünleri tercih edin. Yine aynı şekilde sert temizlik araçları (tel ovucular, aşındırıcı yüzeyi olan süngerler vb.) kullanmayın. Tezgahınızın üzerine ağartıcı, boya sökücü, boya ve vernik incelticiler (tiner, trikloretan veya metilen klorid gibi kimyasallar) uygulamayın. pH derecesi 8,5’un üzerinde olan güçlü bazlar ve tuzruhu gibi pH derecesi çok düşük asitler tezgahınızın solmasına ve pürüzsüz yüzeyinin bozulmasına sebep olur.

TOP
ikinci el saat alan yerler
antika alanlar
rfid
antika alanlar
köpek yağmurluk
köpek tasması
köpek kıyafetleri
porselen tezgah
dekton
ikinci el saat
rid depo
istanbul masaj istanbul masaj anadolu yakası masaj anadolu yakası masaj ümraniye masaj ümraniye masaj çekmeköy masaj çekmeköy masaj üsküdar masaj üsküdar masaj ataşehir masaj ataşehir masaj beykoz masaj beykoz masaj sancaktepe masaj sancaktepe masaj sultanbeyli masaj sultanbeyli masaj şile masaj şile masaj kadıköy masaj kadıköy masaj maltepe masaj maltepe masaj kartal masaj kartal masaj pendik masaj pendik masaj tuzla masaj tuzla masaj avrupa yakası masaj avrupa yakası masaj şişli masaj şişli masaj beşiktaş masaj beşiktaş masaj